Ara
Close this search box.

Hakkımızda

POLİFİL Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1990 yılından beri, başta tarım sektörü olmak üzere tüm sektörlere ambalaj, koruma ve gölgeleme amaçlı yüksek yoğunluk polietilenden mamul  “ÖRGÜ FİLE” çeşitleri üretmektedir.

POLİFİL, konusunda Türkiye’nin ilk kuruluşu olup üretiminin yaklaşık %90’ını ihraç etmektedir. Kalite ve müşteri memnuniyeti kuruluşumuzun ana hedef ve misyonunu oluşturmaktadır. Bu anlayış ile özellikle Avrupa’da son derece saygın ve güvenilir bir konuma  sahiptir.

Gerek uzun yıllardır birlikte çalışan kadrosu, gerekse genel vizyonu ile firmamız sektörde duayen durumundadır. En son teknoloji  Alman üretim makine parkı ve  kalite kontrol laboratuvar ve teçhizatı ile POLİFİL, geniş ürün yelpazesine ve  üst düzey kaliteye ulaşmıştır. Bu sayede iç ve dış piyasalardaki  konumunu her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır. Pazarın güncel gereksinimlerini göz önünde bulundurarak  yatırım ve araştırma geliştirme çalışmalarına büyük bir hız ve şevk ile devam etmektedir.

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam on beş bin metrekarelik alanda kurulu olan POLİFİL, ayrıca sanat alanında  önemli bir yere sahiptir. Yakın gelecekte bu konudaki birikimlerini kendi sergi alanında  sergilemeyi hedeflemektedir. POLİFİL, sanatın kişi ve kuruluşların gelişiminde rolü olduğuna inanmaktadır.

Üst düzey ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti hedefi, saygılı, etik olgulara bağlı davranış biçimleri, vefa duygularına kıymet veren anlayışı  ve  de sanatçı ruhu ile POLİFİL, bir üretim tesisi olduğu kadar gerçek bir “çağdaş değer merkezi”dir.

Kurumsal Tanıtım Filmi

Videoyu Oynat

Kalite Politikamız

POLİFİL AMBALAJ A.Ş, tüm müşterilerinin gereksinim ve beklentilerini doğru zamanda karşılamayı ve ürün kalitesinin sürekliliğini sağlamayı kalite politikasının temeli olarak görmektedir.

POLİFİL AMBALAJ A.Ş.’de kalite, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili uygulamalar aşağıdaki ilkeler doğrultusunda yaşatılır.

  • Tüm uygulamalarda ulusal ve uluslararası mevzuat ve yasalara öncelik verilir.
  • Temel şirket ilkelerinden ödün verilmeden tüm sosyolojik ve teknolojik değişimlere uyum sağlanarak  sektörün ve yeniliklerin öncüsü olma sorumluluğuyla hareket edilir.
  • Kalite, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği bilincinin geliştirilmesi için oluşturulan projeler hayata geçirilir ve bu bilincin sürekliliğini sağlamak amacı ile düzeltici faaliyetlerde bulunulur.
  • Tedarikçiler, iş ortakları, müşteriler  ve çalışanlar ile karşılıklı güvene dayalı ve sürekli öğrenen ve öğrendiğini uygulayan bir organizasyona sahip olma hedeflenir.
  • Çevreyi ve bitki örtüsünü koruma konusunda en üst düzeyde hassasiyet gösterilir ve kaynakların bu duyarlılıkla kullanılması sağlanır.
  • “Çalışanların mutluluğu” müşteri memnuniyetinde en önemli koşuldur. Kararlar, ilgili çalışanların görüşleri alınarak ve “katılımcılık” esasına göre oluşturulur. Bireylerin işleriyle ilgili yetki ve sorumluluk üstlenmeleri sağlanır. Herkesin işini benimsediği, yaptığı işten mutlu olduğu bir ortam hedeflenir.
HayFIL Balya Filesi

HayFIL, Alman Tarım Birliği DLG tarafından, teknik özellikleri hem laboratuvarlarda hem de tarla uygulamalarında onaylanarak dünya çapında geçerliliği olan Signum Test Sertifikası’nı almıştır.

POLİFİL Ambalaj A.Ş., kendi alanında bu sertifikaya sahip olan Türkiye’deki  İLK ve TEK firmadır.

Ambalaj, Koruma ve Gölgeleme Amaçlı

Yüksek Yoğunluklu Polietilenden Mamül “ÖRGÜ FİLE” çeşitlerimiz için